Over Apache

Apache stelt de vragen die commerciële mediabedrijven uit de weg gaan. Als onafhankelijke nieuwssite leggen we machthebbers het vuur aan de schenen. Zo geven we een stem aan mensen die er geen hebben. Onze onderzoeksjournalisten nemen de tijd om bloot te leggen wat er misloopt. Zo lees je bij Apache wat iedereen zou moeten weten. Inhoud heerst!

Weet je niet goed waar onze journalisten zoal hun tanden in zetten? Ontdek het met deze artikels.

Neem nu een lidmaatschap op Apache, of word aandeelhouder en krijg  dan 20% korting op een jaarlidmaatschap.

 

Wie werkt mee aan Apache?

Karl Van den Broeck
Hoofdredacteur

karl@apache.be

 

Sigrid Gulix
Redactiecoördinator

sigrid@apache.be

 

Tom Cochez
Onderzoeksjournalist

tom@apache.be

 

Jan Walraven
Onderzoeksjournalist

jan.walraven@apache.be

 

Steven Vanden Bussche
Onderzoeksjournalist

steven@apache.be

 

Stef Arends
Onderzoeksjournalist

stef@apache.be

 

Georges Timmerman
Onderzoeksjournalist

georges@apache.be

 

Frank Olbrechts
Redacteur

frank@apache.be

 

Bram Souffreau
Journalist

bram@apache.be

 

Lindy Janssen
Relatiebeheerder

lindy@apache.be

Annelien Van Roey
Marketeer

annelien@apache.be

Luc De Cleir
Algemeen directeur

luc@apache.be

De Raad van Bestuur bestaat uit Dirk Apers, Charlotte Schoofs, Georges Timmerman, Charline Vandenberghe, André Van Halewyck en Jan Vangrinsven.

 Onze visie en missie

Van waar komt de naam ‘Apache’? Wij haalden onze inspiratie in het Parijs van de Belle Epoque, bij de Apaches van Maurice Ravel.

Apache heeft de ambitie op korte termijn uit te groeien tot een breed, progressief en dwingend journalistiek project. Apache neemt daarbij de rol van ‘vierde macht’ voluit ter harte, voedt het maatschappelijk debat en plaatst in haar werking de essentie van journalistiek centraal: het kritisch bevragen van macht en het aanreiken van oplossingen.

Onze visie

  • Apache speelt in op een samenleving in verandering waarin debat, context en inzicht een noodzaak vormen
  • Apache zorgt vanuit een progressieve invalshoek voor kritische reflectie en inspiratie en reikt relevante informatie aan
  • Apache beantwoordt de behoefte aan diepgaande berichtgeving, onderzoeksjournalistiek en duiding
  • De lezers en leden van Apache dragen de duurzame en coöperatieve werking

Onze missie

  • Apache geeft een stem aan de mensen die niet gehoord worden, inspireert hen en houdt controle over de machthebbers
  • Apache verkent de impact van de samenleving in transitie, stipt trends aan, filtert ruis weg, controleert de macht, stelt problemen vast, kaart mistoestanden aan, legt verbanden, draagt oplossingen aan en wakkert het debat aan
  • Apache werkt vanuit een journalistiek, progressief en toekomstgericht referentiekader met als kernwaarden ‘verantwoord’, ‘integer’ en ‘zelfredzaam’
  • Apache staat ten dienste van haar lezers en leden en betrekt hen actief bij de werking

Progressief

Apache vult het woord ‘progressief’ in met de sociaal-maatschappelijke betekenis ervan: gericht op vooruitgang en strevend naar een welvarende, veilige, milieuvriendelijke, emancipatoire en rechtvaardige rechtsstaat. Apache maakt waarden als solidariteit, ecologische duurzaamheid, transparantie, democratie en zelfbeschikking expliciet. Apache schrijft zich in een stroming in die bouwt aan een samenleving die opkomt voor de zwakkeren, de planeet beschermt en elk individu de kans geeft om zich te ontplooien.

De onafhankelijke werking van de redactie staat in de Statuten en het Redactiestatuut.

Zij steunen Apache

Joren Seldeslachts, Marie Vinck en Rik van Cauwelaert dragen Apache een warm hart toe. Zij vertellen elk in een videoboodschap wat Apache zo bijzonder maakt. Zij steunen Apache. Jij ook?