Janine Meijer / 25-04-2022 Westerse farmasector dwarsboomt Zuid-Afrika bij ontwikkeling van eigen coronavaccin Het Zuid-Afrikaanse Afrigen kraakte de code van het vaccin van Moderna maar botst op een counter van de farmareus.
Janine Meijer / 13-04-2022 Coronacrisis verdiept kloof tussen rijk en arm in Zuid-Afrika De onverdraagzaamheid en het racisme onder de inwoners van Zuid-Afrika nam toe.
Janine Meijer / 07-04-2022 Zuid-Afrika levert moeizame strijd voor vaccinatie tegen Covid-19 In Zuid-Afrika kreeg slechts een derde van de bevolking al een vaccin tegen Covid-19.
Quentin Noirfalisse / 17-03-2022 Wat als… we tien jaar geleden actie hadden ondernomen tegen coronavirussen? We hadden al jaren geleden kunnen investeren in de ontwikkeling van antivirale middelen.
Steven Vanden Bussche / 09-02-2022 Resistente bacteriën en dierlijke virussen bedreigen volksgezondheid Zal het nieuwe Belgische actieplan volstaan om deze problemen aan te pakken?
Koen Smets / 07-01-2022 Virale beslissingen De extreme condities van een pandemie tonen de onvolkomenheden in de manier waarop we (beleids)beslissingen nemen.
Karl van den Broeck / 03-01-2022 Een goede raad voor de staat (1/2) We zullen nog jaren puin ruimen van het waanidee dat we de overheid niet meer nodig hebben.
Jack Feehan, Vasso Apostolopoulos / 01-12-2021 Gevaccineerden zijn niet even besmettelijk als ongevaccineerden Een gevaccineerde persoon is minder en gedurende een kortere periode besmettelijk.
Tom Cochez / 17-11-2021 Versnelling boosterprik 65-plussers kan ziekenhuizen ontlasten De campagne om 65-plussers een derde prik te geven geraakt niet echt onder stoom.
Jan Walraven / 16-11-2021 Verplichte vaccinatie in de zorg moet vooral in Wallonië en Brussel impact hebben Zorgpersoneel dat zich niet tegen Covid-19 laat vaccineren, kan vanaf 1 april zijn job verliezen.
Steven Vanden Bussche / 15-11-2021 Geen eensgezindheid over mondmaskerplicht voor scholieren Wetenschappelijke eensgezindheid over de gevolgen en afdoend bewijs voor de effectiviteit ontbreken.
Steven Vanden Bussche / 16-09-2021 Datadeling overheid moet beter De coronacrisis maakte pijnlijk duidelijk dat er wat schort aan de informatiedeling van de overheid.
Steven Vanden Bussche / 15-09-2021 Pasjesmaatschappij discrimineert en polariseert Wat zeggen Unia en de Liga voor Mensenrechten over de nakende uitbreiding van het Covid Safe Ticket?
Tom Cochez / 02-07-2021 Toename coronabesmettingen hoeft ditmaal niet problematisch te zijn Een vlotte vaccinatiecampagne moet de impact van de besmettelijke deltavariant beperkt houden.
Christophe Degreef / 21-05-2021 'Een pandemie moet pandemisch aangepakt worden, op wereldschaal' Humanitair chirurg en voormalig minister Réginald Moreels (71): ‘We hebben een generatie senioren eenzaam laten sterven. Dat beschavingsprobleem krijg ik in Afrika niet uitgelegd.’
Tom Cochez / 19-05-2021 Brits onderzoek toont optimale bescherming door vaccins Een grootschalig onderzoek bij 8.517 Britten leert dat ruim 96% van hen een maand na een eerste vaccinatie antistoffen ontwikkelde tegen SARS-CoV-2.
Steven Vanden Bussche, Charlotte Deprez / 01-04-2021 Benoemen wat wel kan en elkaar inspireren Binnen de coronamaatregelen zijn heel wat mogelijkheden en gaan inspirerende activiteiten door. Overheidscommunicatie en -beleid besteden daar te weinig aandacht aan.
Els Torreele / 12-02-2021 Van en voor wie is het coronavaccin? De race naar coronavaccins legt de tekortkomingen bloot van een medisch innovatiesysteem dat wordt gedreven door marktmechanismen en commerciële belangen.
Fien Lampaert / 08-01-2021 Uitgezoomd en schermmoe: studenten eisen meer mogelijkheden Studenten van de UGent uiten in een open brief hun bezorgdheid over het gebrek aan inspraak en perspectief, en erkenning voor de vele inspanningen die ze leveren.
Tom Cochez / 06-01-2021 Transparantie sneuvelt in grote vaccinwedstrijd Veel meer dan de gebrekkige start van de vaccinatiecampagne werpt het gebrek aan transparantie een slagschaduw over het vaccinatiebeleid.